BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takfotogenlampa 5762746
*
nr 576 2746
Takfotogenlampa
majolika, höjd: 100
Utrop:
300 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 18:16:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 22:15:35
1
400 kr
6/4 11:04:21
2
400 kr
6/4 11:06:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:22
-
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51
-
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56
-
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:49
-
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
*
Takfotogenlampa
nr 576 2746
Takfotogenlampa
majolika, höjd: 100
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 22:15:35 | 1 | 400 kr |
6/4 11:04:21 | 2 | 400 kr |
6/4 11:06:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
-
6007 Ampel
koppar / glaskupa. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:22 -
5171 Ljuskrona
Empirestil. Höjd: 50 ca
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:51 -
5287 Ljuskrona
Italien. Höjd: 60 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:23
-
5357 Ljuskrona
Rokokostil. Höjd: 75 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:56 -
5237 Malmkrona
1800-tal. Höjd: ca 55 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:49 -
6158 Malmkrona
mässing, Skultuna. Höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56